niedziela, 15 listopada 2015

5 Girly Books to Read During the Fall

Lara Jean Song przechowuje swoje listy miłosne w pudełku na kapelusze, które dostała od mamy. Nie są to jednak wyznania miłosne jej adoratorów, ale listy, które sama napisała do obiektów swoich uczuć – jeden list do każdego chłopca, w którym była kiedyś zakochana. W sumie pięć. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jakimś cudownym sposobem zostały wysłane. Od tej chwili wszystko w życiu Lary staje na głowie i wymyka się spod kontroli.

Przyznaję, że na początku nie byłam przekonana do tej książki. Jednak z każdą przewróconą kartką, coraz bardziej zżywałam się z Larą Jean i jej problemami. Jest to naprawdę dobra książka o pierwszej miłości, codziennych problemach i rodzinie.


  
 Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.
Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne. 
Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Levi’ego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).


Po raz pierwszy spotkałam się z postacią fikcyjną, która jest tak podobna do mnie.
„Fangirl“ to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto kocha książki tak bardzo, że stają się one dla niego całym światem. Niezwykle ciepła powieść idealna na jesienne wieczory.


Natsya Kashnikov chce tylko dwóch rzeczy: przetrwać liceum bez żadnych osób, które będą pouczać ją na temat jej przeszłości oraz sprawić, aby chłopak, który zabrał jej dosłownie wszystko – tożsamość, duszę i chęć życia – zapłacił za to. Historia Josh’a Bennett’a to nie sekret: każda osoba, którą kochał, opuściła ten świat, aż w końcu, gdy chłopak miał 17 lat, nie został mu już nikt. Teraz, wszystko czego Josh pragnie, to to, aby ludzie pozwolili mu zostać samemu, ponieważ gdy Twoje imię jest synonimem śmierci, każdy ma tendencję do pozostawienia Ci Twojej własnej przestrzeni. Każdy z wyjątkiem Nastyi, tajemniczej, nowej dziewczyny w szkole, która zaczyna się kręcić wokół chłopaka i nie ma zamiaru odejść, dopóki nie zyska wpływu na każdy aspekt jego życia. Ale im bardziej Josh ją poznaje, tym większą jest ona dla niego zagadką. 

Morze spokoju to coś więcej niż zwykła książka. Historia zawarta w tej powieści poruszy wasze serca i wzruszy do łez. Jeżeli w książkach nie szukacie tylko rozrywki, ale także mocnych wrażeń koniecznie musicie ją przeczytać! 

Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ojciec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanawia przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć - przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha i od wypróbowanych przyjaciół.
W długiej, zaplanowanej co do minuty, podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna... Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną wyprawę po Ameryce - wyprawę, w trakcie której nie tylko przeżyją przygodę i odwiedzą kilka niezwykłych miejsc, ale również odnajdą samych siebie.

Jeżeli, chociaż na chwilę, chcecie wrócić do klimatu wakacji zachęcam do przeczytania tej powieści. Wspaniała historia o podróży po przepięknej Ameryce przeplatana z wątkiem miłosnym. Ostatnia propozycja skierowana jest do nieco młodszych dziewczyn. 

Pod nickiem Girl Online Penny dzieli się na blogu najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopcach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzince i atakach paniki, które skutecznie komplikują jej życie. Kiedy sprawy osobiste Penny przybierają naprawdę zły obrót, rodzice zabierają ją do Nowego Jorku. Tam Penny poznaje Noah – przystojnego gitarzystę. Zaczyna się w nim zakochiwać, co szczegółowo opisuje na swoim blogu. Ale Noah też ma pewien sekret. Sekret, który może doprowadzić do ujawnienia tożsamości Girl Online i bezpowrotnie zniszczyć największą przyjaźń Penny

Girl online“ to debiutancka powieść brytyjskiej youtuberki – Zoelli. Chcecie zobaczyć jak jej poszło? Zapraszam do przeczytania.

5 komentarzy:

 1. Pierwsza i trzecia książka wydają się ciekawe ;) Jak tylko znajdę czas to sprawdzę ;)

  schioko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza i druga książka mnie zaciekawiły :)w wolnej chwili pomysle nad którąmś !:)
  obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie muszę przeczytać "Morze Spokoju" Uwielbiam! <3
  http://typical-writers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie piszesz :)
  Poklikasz w linki ? Z góry dziękuje :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/2015/11/choiescom.html

  OdpowiedzUsuń