piątek, 21 sierpnia 2015

Hybrydy SEMILAC

Hej wam! Dzisiaj kilka słów o mojej nowej miłości, czyli lakierach hybrydowych marki SEMILAC.

Na początek: Co to jest lakier hybrydowy?
Otóż hybryda różni się od zwykłych lakierów tym, że utrwalamy ją w lampie UV. Wytrzymuje na naszych paznokciach nawet do 3 tygodni nie odpryskując i nie zdzierając się.

Do wykonania paznokci potrzebna nam są:
1. Lampa UV - najlepiej lampa LED
2. Baza
3 Top
4. Lakier hybrydowy
5. Odtłuszczacz tzw Cleaner i waciki bez pyłkowe
6. Bloczek polerski

Pierwszym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia bloczkiem polerskim. Pamiętajcie, że paznokieć mamy tylko delikatnie zmatowić, a nie spiłować! Następnie odtłuszczamy paznokcie Cleanerem. Po tym kroku musimy pamiętać, aby nie dotykać już paznokci. Jeżeli to nastąpi musimy ponownie odtłuścić paznokieć.
Teraz nadszedł czas na nałożenie cienkiej warstwy bazy i utwardzenie w lampie. Najlepsza do tego jest lampa LED. Czas naświetlania to tylko 30 sekund, podczas gdy w zwykłej lampie UV nawet 2 minuty. Następnie nadszedł czas na nałożenie naszego ulubionego koloru. Kładziemy cienką warstwę  uważając, aby najechać na skórki. Jeżeli to się stanie to od razu musimy zetrzeć nadmiar lakieru, gdyż po utwardzeniu w lampie będzie już to nie możliwe. Utrwalamy lakier w lampie. Jeśli chcemy możemy nałożyć drugą warstwę. Na koniec nakładamy top i tak jak w poprzednio kładziemy palce pod lampę i naświetlamy :) Paznokcie są już gotowe. Nie musimy czekać aż wyschną.

Trochę z tym roboty ale efekt jest tego wart!
Moja kolekcja lakierów SEMILAC


011 PURPLE DIAMOND
019 BLUE LAGOON
042 NEON RAPSBERRY
083 BURGUNDY WINE
130 SLEEPING BEAUTY2 komentarze:

  1. Ten różowy lakierek jest przecudny! ;3 Czekam na kolejne posty! :)
    http://typical-writers.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. A gdzie kupowałaś tą lampę i czy się sprawdza?

    OdpowiedzUsuń